ROK 2021

Ośrodek Zdrowia zachęca do szczepień jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Dostępny już od 29 lipca 2021 r. Rejestracji można dokonać już dziś: tel. 52 351 25 20

ROK 2021
ROK 2021
ROK 2021
ROK 2021
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 04.06.2021 r. (piątek) Urząd Gminy w Rojewie będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy.
ROK 2021
ROK 2021
ROK 2021
ROK 2021
ROK 2021

„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Celem jest promowanie wśród naszych świadczeniobiorców wiedzy na temat korzyści jakie, zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z COVID-19, niesie wykorzystanie bezgotówkowej formy pobierania świadczeń, a także możliwości wynikających z korzystania z rachunku bankowego.

 

Nasza kampania skierowana jest głównie do:

 

·        emerytów i rencistów,

·        osób, które w najbliższej przyszłości będą przechodziły na emeryturę/ rentę,

·        osób aktywnych zawodowo, które mimo posiadania konta, decydują się na gotówkową wypłatę świadczeń (np. zasiłków).

 

Przelew na konto to również gwarancja terminowego otrzymania pieniędzy. Jeśli ktoś z naszych klientów skarży się, że nie dostał emerytury na czas, to najczęściej jest efekt tego, że wysłany pocztą przekaz pocztowy został zbyt późno dostarczony do domu albo leży nieodebrany na poczcie. Jeszcze gorzej jest, gdy senior jest nieobecny w domu i emerytury nie ma kto odebrać. Zdarza się, że przekaz wraca do ZUS, a świadczeniobiorca jest bez pieniędzy. Przelew na konto wyklucza takie sytuacje.

 

Więcej informacji  można uzyskać:

·        na naszej stronie internetowej: www.zus.pl

·        pod nr tel.: 22 560 16 00

·        uczestnicząc w spotkaniu online bez wychodzenia z domu poprzez rezerwację  wizyty na stronie www.zus.pl/e-wizyta

·        podczas wizyty w naszej placówce ZUS.

    w Radziejowie, przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Szpitalna 3, powstało nowe Laboratorium Biologii Molekularnej i Diagnostyki Mikrobiologicznej BIOTECMED, wpisane na listę Laboratoriów COVID prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów: lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, biotechnologów i analityków medycznych. Stosowana przez nas technika badawcza Real-Time PCR, to najczulsza ze wszystkich metod biologii molekularnej, używana w diagnostyce mikrobiologicznej.

Laboratorium BIOTECMED wyposażone jest w wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt, w tym  ekstraktory LAB-AID 824s, które umożliwiają zautomatyzowaną, szybką i niezawodną izolację oraz otrzymanie wysokiej jakości RNA, pozwalające na znaczne skrócenie czasu wykonania analizy. Zastosowanie innowacyjnych systemów oraz wysoka wydajność sprzętu zapewnia nam możliwość przebadania do 500 próbek w ciągu doby.

Świadczymy usługi w zakresie wykonywania testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2 zarówno dla pacjentów prywatnych jak również dla pacjentów ze skierowaniem z NFZ.

Wyniki udostępniane są na platformie EWP 3.0 oraz na e-laborat (dostęp dla pacjenta prywatnego) do 12 h w wybranym języku polskim, angielskim lub niemieckim.

    Informujemy, że w bieżącym okresie rozliczeniowym odczyty stanów wodomierzy będą dokonywane przez pracownika Urzędu Gminy na terenie posesji, na której znajduje się wodomierz.

     Uprzejmię informuje, iż urzkodzeniu uległa sieć wodociągowa w miejscowości Rojewo. Odpowiednie komórki w Urzędzie Gminy Rojewo pracują nad naprawą tego problemu - Wójt Gminy Rojewo

Rojewo, dn. 19 stycznia 2021 r.

 

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób , które skończyły 80 lat. Od 22 stycznia 2021 r. zarejestrować się będą mogły również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla osób powyżej 80 lat rozpoczną się 25 stycznia 2021r.

Zarejestrować można się:

1.   poprzez całodobową bezpłatną infolinię – pod nr 989;

2.   elektronicznie za pomocą e-Rejestracji dostępnej na stronie pacjent.gov.pl;

3.   bezpośrednio w punkcie szczepień.

 

Z mieszkańcami, który zdeklarowali gotowość do szczepienia poprzez wpisanie się na listę dostępną u sołtysa skontaktuje się bezpośrednio pracownik punktu szczepień poprzez kontakt telefoniczny na numer telefonu podany na liście.

 

Gmina Rojewo uruchomiła infolinię w sprawie szczepień i dowozu na szczepienia przeciw COVID-19 na terenie Gminy Rojewo:

tel. 533 980 690

w godz. 8:00 – 15:00

Trans­port jest prze­znaczony dla osób:

• posiadających aktualne orzeczenie o nie­peł­nospraw­no­ści w stop­niu znacz­nym o kodzie R lub N lub odpowied­nio I grupę z ww. schorzeniami;

• mających trud­no­ści z dostępem do punktu szczepień (np. osoby star­sze nie­mające moż­liwo­ści samodziel­nego dojazdu do punktu szczepień).